Laserová operace očí ♥

Ahoj všichni ♥

dneska je opravdu ospalé počasí. A tak jsem se opět pustila do mého plánovaní a udělala jsem si seznam témat se kterými bych se chtěla s vámi podělit.

Moje takové větší životní rozhodnutí byla právě laserová operace očí. Už od mých 12 let jsem špatně viděla. Brýle jsem měla nosit na dálku, ale flákala jsem to a brýle nenosila. Potom to došlo do takové fáze, kdy jsem vlastně ani neviděla jaké číslo autobusu zrovna jede, jaká je denní nabídka v jídelně, ve škole jsem neviděla na tabuli a taky mi trvalo někoho vůbec pozdravit, protože jsem ho z dálky vůbec nepoznala. Díky tomu moje sebevědomí začalo klesat. Měla jsem 3 dioptrie do dálky a k tomu cylindrickou vadu (astigmatismus) . Tato vada snižuje zrakovou ostrost a díky tomu jsem měla vše víc rozmazané. V mých 18 letech jsem si udělala řidičák a na řízení jsem musela nosit brýle. Bez nich bych snad neviděla, ani na budíky. V té době jsem si koupila moderní krásné brýle s černými obroučky. Tenkrát jsem za ně dala snad 1000,-Kč, ale pořád mě to nedonutilo je nosit. 

Takže brýle jsem nosila hlavně na řízení a nebo když jsem se dívala doma televizi. Potom jsem začala sportovat. Tak to bylo teda peklo. Šla jsem na skupinovou lekci a brýle jsem si sebou nebrala. Do fitka jsem je vůbec nenosila. Bylo to pro mě docela obtížné, protože cvičební sál byl docela velký a já byla vzadu, takže jsem na lektorku vůbec neviděla. 

Začala jsem být z toho nešťastná a proto jsem se rozhodla, že si pořídím kontaktní čočky. Na můj první den nezapomenu. Šla jsem od mé oční lékařky s již nasazenými čočkami. Tak to bylo boží, viděla jsem úplně všechno. Mohla jsem jít v klidu běhat, nemusela jsem se v ničem omezovat. Vůbec jsem neměla zkušenost s aplikaci čoček, takže sundání čoček byl pro mě docela velký oříšek. V ten den jsem se sundáním čoček bojovala snad hodinu. Po pár týdnech jsem to zvládla téměř během minuty. V té době jsem používala snad nejlepší roztok z drogerie DM. Cenově vycházel úplně super, snad kolem 100,-kč a nejvíc mi taky vyhovoval. Pokud nosíte čočky, tak doporučuji z DMka roztok opravdu vyzkoušet. 

Před 2 lety jsem narazila na kliniku Gemini. Vždycky jsem chtěla normálně vidět a laserová operace očí byla pro mě snem. Jenomže jsem si nedokázala představit, že se tohle všechno dělá při vědomí. Nejvíc jsem se bála toho, že oslepnu. A pokud tuhle obavu také máte, tak můžu říct, že je opravdu zbytečná. Dnes už jsou takové moderní technologie se kterými nemusíte mít žádný strach. No jak to teda dopadlo. Rozhodla jsem se tuto operaci podstoupit. Domluvila jsem si termín, šla na vstupní vyšetření. Vybrala jsem si jakou metodu podstoupím a pokud mohu doporučit, tak si zvolte laser s doživotní zárukou.

Jak probíhal můj den?

Týden před operaci jsem nemohla nosit čočky. Takže jsem nosila jenom brýle. Na kliniku jsem přijela na 9 hodinu, kde jsem se pořádně odlíčila, podstoupila jsem před operační vyšetření kde se ještě jednou překontroloval zrak a udělalo se další přístrojové měření. Poté mi sestra mi začala do očí aplikovat oční kapky pro znecitlivění očí. Po nějakých 45 min jsem šla na ,,sál,, .

V malé místnosti mě čekal docela velký stroj s lehátkem. Sestra mi dala zelený plášť, zelenou čepici na vlasy a já si lehla. Operace se provádí pouze tím, že vám budou znecitlivěné oči. Do oči vám budou aplikované kovové svorky, abyste nemohli mrkat. Ta aplikace těch svorek byla docela nepříjemná, ale nic hrozného. Vůbec nevím jak přesně vám mám postup pospat, jelikož jsem paní doktorku poprosila, aby mi detaily neříkala z důvodu, že mi tyhle věci nedělají dobře. Když už máte aplikované svorky, tak vám k oku přijede malý laser, který si to oko vlastně vcucne (přisaje se na to). S tímhle byl u mě boj, nějak se mi to oko nechtělo přisát a lékařka mi ten laser začala na to oko, tak tlačit, že jsem začala cítit opravdu velkou tupou bolest. A to nejsem žádná citlivka. Myslím, že mám docela velký prah bolesti. Potom se to konečně přisalo (ono, kdyby to šlo hned tak to vůbec nebolí) . Každé oko se provádí zvlášť a trvá to asi dohromady 10 minut.

A teď, už to byla pohoda. Laser začal diopriie vypalovat, nějaký nepříjemný zápach šel cítit. Pomocí femtosekundového laseru vytvoří na rohovce tenká lamela, kterou lékař odklopí, vy vlastně na 5 sekund neuvidíte vůbec nic a pomocí excimerového laseru pak změní zakřivení rohovky a lamelu následně vrátí zpět. Poté vám ještě něco kapne do oči a je to hotové. Tahle procedura bez přisátí trvá pouze 10 sekund. To přisátí trvalo asi 3 minuty, protože jsem s tím měla nějaký problém. Tak stejně se provedlo i druhé oko a nakonec vám svorky sundají a vy se můžete posadit.

A jaký to byl pocit?

Důležité pro mě bylo, že vidím. Neviděla jsem úplně ostře, přirovnala bych to jakoby jste se koukali přes sáček s vodou. Šla jsem do čekárny a převzala jsem si nějaké oční kapky, které jsem si 3 týdny kapala. Jako doprovod jsem měla mamku, která mě následně odvezla domů a já jsem si šla hned lehnout. Čím víc budete spát, tak se oči rychleji vyléčí. Večer, už jsem viděla na televizi a další den pohoda. Najednou jsem viděla bez brýlí a ten pocit, ten opravdu stojí za to. ♥ Týden jsem měla citlivé oči na světlo, takže jsem nosila sluneční brýle. Do práce jsem šla po 4 dnech včetně víkendu. 

Už jsou to 2 roky a já vidím naprosto perfektně, můžu sportovat, řídit ve tmě a taky vím na jaký autobus jdu. :) Občas trpím pocitem suchých očí, tak je dobré si pro jistotu ještě koupit oční kapky. 

Za mě tuto laserovou operaci mohu jenom doporučit. Průběh operace je opravdu individuální, někdo může mít nějaké potíže a někdo zase ne. Byla jsem na klinice v Gemini u nás v Ostravě a ráda bych Vám ji doporučila. Operace stála cca dohromady nějakých 16 tisíc, chytla jsem na to super akci. A pokud mohu poradit, tak mrkněte na svou pojišťovnu. Některá dává nějakou částku jako příspěvek. Sice to je jen 1000,-Kč, ale i to se hodí ♥

Jestli někdo tuhle laserovou operaci podstoupil, tak dejte klidně vědět jaký byl váš průběh. Pokud máte k ní dotazy, tak určitě se ptejte a napište. Jestli budu vědět, tak ráda poradím.

Mějte se krásně

S láskou Anet