BrainMax Zinc Complex, Zinek, Selen, Měď a Kurkuma, 100 rostlinných kapslí

Vyzkoušej synergickou kombinaci vysoce biodostupné formy zinku, selenu, mědi zn. BrainMax Zinc Complex.

Každá kapsle obsahuje 15 mg elementárního zinku, 1 mg mědi a 490 mg bio kurkumy. Zinek ve formě bisglycinátu zinečnatého je pro tělo nejlépe vstřebatelnou formou a v kombinaci s mědí ve formě citrátu se ještě zvyšuje jeho vstřebatelnost.

Přednosti BrainMax Zinc Complex

  • Nejúčinnější forma zinku s nejlepší vstřebatelností a šetrností k žaludku. Zároveň odolná proti fytátům (obilí, sója), které zabraňují vstřebávání zinku. Forma zinku, kterou by měli preferovat všichni jedinci a nejvíce vegani.
  • 1 kapsle obsahuje 15 mg elementárního zinku, 1 mg mědi a 490 mg bio kurkumy.
  • 1 kapsle pokrývá denní potřeby příjmu zinku a mědi.
  • Neobsahuje žádné balastní látky a jiná aditiva (éčka).
  • Rostlinné kapsle.

Zinek patří mezi minerální látky důležité pro lidský organismus. Je obsažen v každé živočišné i rostlinné buňce.  V dospělosti může jeho nízká hladina stát za problémy s plodností i za horší odolností vůči běžným onemocněním vlivem oslabené obranyschopnosti.

Optimální hladina zinku v těle napomáhá udržet rovnováhu imunitního systému a pozitivně působí na metabolismus bílkovin a sacharidů. 

Dlouhodobý nedostatek zinku v těle může mít velmi závažné následky. U dětí vede až ke zpomalení růstu a psychomotorického vývoje. U dospělých bývá prvním signálem nízké hladiny zinku vypadávání vlasů, poškozené nehty a kůže či špatné hojení drobných poranění. Jelikož je zinek nejvíce koncentrovaný ve tkáni varlat a vaječníků, jeho nízký příjem může být příčinou současných problémů vysokého počtu párů s reprodukcí. Je prokázáno, že zinek udržuje hladinu testosteronu u mužů a obecně ovlivňuje plodnost a početí, kdy dochází k dělení zárodečné buňky, na kterém závisí kvalita plodu a jeho životaschopnost.

Selen hraje v těle důležitou úlohu v boji proti volným radikálům. Příznivě ovlivňuje obranyschopnost organismu, tvorbu spermií a štítnou žlázu. Jeho nedostatek, ale i nadbytek tělu neprospívá. 

Měď má velký význam při metabolismu estrogenu. A tím souvisí plodnost u žen. Pokud je v těle nerovnováha mědi, projevuje se to například silnějším premenstruačním syndromem, tvorbou cyst na vaječnících, sníženou plodností, až neplodností. Pokud je v těle nerovnováha mědi, může se projevovat například zhoršená paměť, soustředěnost, úzkostné a depresivní poruchy atd. 

Kurkuma celkově zvyšuje obranyschopnost, odolnost a regeneraci organizmu. Podporuje imunitu a přináší úlevu i při emočním napětí a depresi. Příznivě tak ovlivňuje nejen vitalitu těla, ale také psychiku a duševní pohodu.

Složení

Složení v 1 kapsli

Látka Obsah RHP*
Zinek (bisglycinát zinečnatý)           15 mg 150%
Měď (citrát měďnatý)                         1 mg 100%
Selen (L-seleno-methionin)          100 µg 182%
Bio Kurkuma                                  490 mg **

Vegan kapsle z celulózy na bázi HPMC. Bez balastních látek (éček).
Balení obsahuje 100 kapslí / 100 dávek.

*RHP Referenční hodnota příjmu. **Referenční hodnota příjmu není stanovena.

Dávkování

1 kapsle v průběhu dne s jídlem.

Skladujte při pokojové teplotě na suchém a tmavém místě. Ukládejte mimo dosah dětí. Výrobek není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Přípravek není určen jako náhrada pestré stravy. Dodržujte zdravý životní styl.

Vyráběno v České republice pro firmu Votamax s.r.o.

249,00 Kč 389,00 Kč
Please select variants first